Brazília Santos, 250g

Brazília je najväčším, ako aj najkomplexnejším svetovým producentom kávy. Pochádzajú odtiaľto najlepšie kávy sveta, ako aj priemerné produkty. Santos neoznačuje región, ale obrovský prístav, z ktorého sa exportovala, a do dnešných dní, exportuje káva. Označenie Santos zaviedla brazílska vláda pri snahe o kontrolu vnútorného trhu. Dnes je synonymom kvalitnej brazílskej kávy.

Káva v Brazílii sa pestuje v relatívne nízkej nadmorskej výške, v dôsledku čoho sa výsledný nápoj vyznačuje nízkou aciditou a príjemnou ovocnou sladkosťou. Tú ešte viac zvýrazňuje použitý spôsob spracovania - suchá, resp. prirodzená metóda, pri ktorej sa zrnká usušia vo vnútri ovocia a až potom vylúpnu. Sladkosť ovocia sa tak prejaví aj na samotnej káve.

Vďaka spolupráci farmárov, vedcov a vlády sa pri káve z regiónu Norte Pioneiro môže používať chránené označenie pôvodu. Je dôkazom originálneho charakteru tejto kávy, ktorý sa odvíja práve od konkrétneho regiónu.

Čaká vás jedna z najobľúbenejších svetových káv - mimoriadne príjemná, jemná a krémová káva so sladkastým stredným telom a nízkou aciditou, v ktorej chuti dominujú oriešky a v dochuti sa objavujú tóny horkej čokolády. Santos je výborným typom aj v prípade, že chcete kávu podarovať, a nepoznáte kávové preferencie obdarovaného.

Ďalšia špecifikácia:

Pražená zrnková káva

Pôvod: Brazília

Región: Norte Pioneiro

Druh kávovníka: Arabica

Nadmorská výška: 1000-1200 m.n.m.

Cupping skóre: 82 bodov

8,10 €